SYL QHE-2X86T8HO/UNV-PSN-HT-B
SYL QHE-2X86T8HO/UNV-PSN-HT-B
MFG #QHE-2X86T8HO/UNV-PSN-HT-B
UPC #04613550304
SKU #3827176
Product description
Sylvania QUICKTRONIC® PROStart® Electronic Fluorescent Ballast, High Efficiency, T8/HO Lamp, 86 W Lamp, 182/178 W Wattage, 120 VAC, 1.54/0.67 A, 50/60 Hz Frequency, Programmed/Rapid Start, -20 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: <10 %, Power Factor: >0.98, No Dimmable, 2 Lamps, Thermal Protection: Class P, Ballast Factor: 0.95, NEMA 1 Enclosure, 90 deg C, Remote Mounting, 11.673 in L x 2.323 in W x 1.575 in H Dimensions