SYL QTP2X28T5UNVPS95SC/50054
SYL QTP2X28T5UNVPS95SC/50054
MFG #QTP2X28T5UNVPS95SC/50054
UPC #04613550054
SKU #4179593
Product description
SYL QTP2X28T5UNVPS95SC/50054 50054 FIXED OUTPUT .95BF, RUNNING 2 28W LAMPS
Sylvania Electronic Ballast, High Efficiency, FP28 Lamp, 28 W Lamp, 61 W Wattage, 120 to 277 VAC, 0.5/0.22 A, 50/60 Hz Frequency, Programmed/Rapid Start, -20 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: <10 %, Power Factor: >97 %, No Dimmable, 2 Lamps, T5 Lamp Base, Ballast Factor: 0.9, Small Can Enclosure, 70 deg C, 9.5 in L x 1.68 in W x 1.18 in H Dimensions