THHN 18TFN-CU-SOL-YW-500
THHN 18TFN-CU-SOL-YW-500
MFG #18TFN-CU-SOL-YW-500
UPC #03288611055
SKU #26744
3500 in Stock
Product description
18TFN-CU-SOL-YW-500 #18AWG TFN SOLID YELLOW COPPER CONDUCTOR 500' SPOOL
Southwire® Fixture Wire, Type TFN/AWM, Reel Packaging, 600 VAC, 1 Conductor, Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 78 mil OD, 500 ft Length, 1 Strands, Thermoplastic Insulation, Nylon Jacket, Yellow Jacket, 90/105 deg C