MFG #350THHN-CU-STR-BK-CUT
UPC #03288613451
SKU #74608
9639 in Stock
Stock Item
More available 05/29/2026
Product description
350THHN-CU-STR-BK-CUT 350MCM THHN STRANDED BLACK COPPER CONDUCTOR
Southwire® SIMpull® Building Wire, THHN, 600 VAC, 350 A, Copper Conductor, 350 kcmil Conductor, 0.797 in OD, 2500 ft Length, 37 Strands, Thermoplastic Insulation, PVC Jacket, Black Jacket, 90 deg C
- WIRE BLDG 600 VAC COPPER 350 KCMIL BK 37