CORDMTW 12MTW-BK-500
CORDMTW 12MTW-BK-500
MFG #12MTW-BK-500
UPC #03288646830
SKU #26580
7000 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
12MTW-BK-500 #12AWG MTW 65 STRANDS BLACK 500' SPOOL
Southwire® Building Wire, Type TEW/AWM/MTW, 600 VAC, Stranded Copper Conductor, 12 AWG Conductor, 1580 mil OD, 500 ft Length, 65 Strands, PVC Insulation, Black Jacket, 105 deg C