CORDMTW 12MTW-BN-500
CORDMTW 12MTW-BN-500
MFG #12MTW-BN-500
UPC #07940700066
SKU #26582
2500 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
12MTW-BN-500 #12AWG MTW 65 STRANDS BROWN 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type MTW/AWM/TFF/MTW, Spool Packaging, 600 VAC, 20 A, 1 Conductor, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 12 AWG Conductor, 0.155 in OD, 500 ft Length, 19/0.0185 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, Brown Jacket, 90 deg C