CORDMTW 14MTW-WE-500
CORDMTW 14MTW-WE-500
MFG #14MTW-WE-500
UPC #07940700047
SKU #26634
12500 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
14MTW-WE-500 #14AWG MTW 41 STRANDS WHITE 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type AWM/MTW/TFF, Spool Packaging, 600 VAC, 15 A, 1 Conductors, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 14 AWG Conductor, 0.136 in OD, 500 ft Length, 19/0.0147 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, White Jacket, 90 deg C