CORDMTW 10MTW-BK-500
CORDMTW 10MTW-BK-500
MFG #10MTW-BK-500
UPC #03288646770
SKU #26550
1000 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
10MTW-BK-500 #10AWG MTW 105 STRANDS BLACK 500' SPOOL
Southwire® Building Wire, Type TEW/AWM/MTW, 600 VAC, Stranded Copper Conductor, 10 AWG Conductor, 1800 mil OD, 500 ft Length, 104 Strands, PVC Insulation, Black Jacket, 105 deg C