CORDMTW 12MTW-BE-500
CORDMTW 12MTW-BE-500
MFG #12MTW-BE-500
UPC #07940700065
SKU #26581
1500 in Stock
Stock Item
More available 05/15/2026 and 06/03/2026
Product description
12MTW-BE-500 #12AWG MTW 65 STRANDS BLUE 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type AWM/MTW/TFF, Spool Packaging, 600 VAC, 20 A, 1 Conductors, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 12 AWG Conductor, 0.155 in OD, 500 ft Length, 19/0.0185 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, Dark Blue Jacket, 90 deg C