CORDMTW 12MTW-YW-500
product-image
CORDMTW 12MTW-YW-500
MFG #12MTW-YW-500
UPC #07940700063
SKU #26587
2500 in Stock
Stock Item
More available 06/03/2026
Product description
12MTW-YW-500 #12AWG MTW 65 STRANDS YELLOW 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type MTW/AWM/TFF/MTW, Spool Packaging, 600 VAC, 20 A, 1 Conductors, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 12 AWG Conductor, 0.155 in OD, 500 ft Length, 19/0.0185 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, Yellow Jacket, 90 deg C