CORDMTW 14MTW-GY-500
CORDMTW 14MTW-GY-500
MFG #14MTW-GY-500
UPC #07940700054
SKU #26630
3000 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/04/2026
Product description
14MTW-GY-500 #14AWG MTW 41 STRANDS GRAY 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type MTW/AWM/TFF/MTW, Spool Packaging, 600 VAC, 15 A, 1 Conductors, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 14 AWG Conductor, 0.136 in OD, 500 ft Length, 19/0.0147 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, Gray Jacket, 90 deg C