CORDMTW 14MTW-WE-2500
CORDMTW 14MTW-WE-2500
MFG #14MTW-WE-2500
UPC #73937372431
SKU #4033131
5000 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
14MTW-WE-2500 #14AWG MTW 41 STRANDS WHITE 2500' REEL
Encore Wire Building Wire, Type MTW/TEW, Reel Packaging, 600 VAC, 25 A, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 14 AWG Conductor, 0.131 in OD, 2500 ft Length, 19 Strands, PVC Insulation, White Jacket, 90 deg C