CORDMTW 18MTW-BE-500
CORDMTW 18MTW-BE-500
MFG #18MTW-BE-500
UPC #03288647192
SKU #26721
14500 in Stock
Stock Item
More available 06/03/2026
Product description
18MTW-BE-500 #18AWG MTW 16 STRANDS BLUE 500' SPOOL
Southwire® Building Wire, Type TEW/AWM/MTW, 600 VAC, Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 1090 mil OD, 500 ft Length, 16 Strands, PVC Insulation, Blue Jacket, 105 deg C