CORDMTW 18MTW-RD-500
CORDMTW 18MTW-RD-500
MFG #18MTW-RD-500
UPC #03288647184
SKU #26725
16000 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
18MTW-RD-500 #18AWG MTW 16 STRANDS RED 500' SPOOL
Southwire® Building Wire, Type TEW/AWM/MTW, 600 VAC, Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 1090 mil OD, 500 ft Length, 16 Strands, PVC Insulation, Red Jacket, 105 deg C