CORDMTW 18MTW-WE-500
CORDMTW 18MTW-WE-500
MFG #18MTW-WE-500
UPC #07940711003
SKU #26726
9000 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
18MTW-WE-500 #18AWG MTW 16 STRANDS WHITE 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type AWM/MTW/TFF, Spool Packaging, 600 VAC, 6 A, 1 Conductors, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.11 in OD, 500 ft Length, 16/30 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, White Jacket, 90 deg C